واردات یک روز در میان محموله‌های گوشت از کنیا و پاکستان
قائم مقام وزیر جهادکشاورزی گفت: تا اواخر آبان ماه ۱۵۰ هزار راس گوساله پایه پرواری از پاکستان وارد می‌شود.
 
خبر خوش قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی به مرغداران و دامداران
قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در حال حاضر هیچ مشکلی در تامین کنجاله سویا نداریم و منابع خوبی برای آن تخصیص داده شده است، گفت:تا اواسط مهرماه روزانه بیش از ۱۴ هزار تن کنجاله بارگیری خواهیم کرد.
 
قیمت گوشت مرغ در بازار به نرخ مصوب رسید
بررسی‌ها نشان می‌دهد با اقدامات دولت برای تنظیم بازار قیمت گوشت روند نزولی به خود گرفته به طوری که قیمت گوشت مرغ در تهران و برخی شهرستان‌ها به نرخ مصوب و حتی در برخی موارد کمتر از نرخ مصوب رسیده است.
 
سالانه ۲ میلیون قطعه جوجه یک روزه بوقلمون در گیلان تولید می‌شود
رئیس جهاد کشاورزی گیلان گفت: سالانه ۱.۵ تا ۲ میلیون قطعه جوجه یک روزه بوقلمون در استان تولید می‌شود.
 
هیچ ذرت آلوده‌ای در استان همدان وجود ندارد
وزیر جهاد کشاورزی گفت: هیچ ذرت آلوده ای در استان همدان وجود ندارد.
 
مرغ کمتر از نرخ مصوب عرضه می‌شود
رئیس اتحادیه پرنده و ماهی گفت: هم اکنون مرغ کمتر از نرخ مصوب و در برخی مغازه‌ها حداکثر با قیمت مصوب عرضه می‌شود‌.
 
هفت هزار تن نهاده دامی در همدان بدنبال دستور رئیس قوه قضاییه تعیین تکلیف شد
سخنگوی دادگستری کل استان همدان گفت: به دنبال دستور بررسی فوری وضعیت سیلوی پشتیبانی امور دام شهرستان اسدآباد از سوی رئیس قوه قضاییه، هفت هزار تن نهاده دامی موجود در این محل تعیین تکلیف شد.
 
تولید تخم مرغ به ۱۰۵ هزارتن می‌رسد
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: برآورد‌ها حاکی از آن است که تولید تخم مرغ تا پایان شهریور به ۱۰۵ هزارتن برسد.
 
برزیل به پادشاهی آمریکا در بازار ذرت پایان داد
برزیل توانسته با پشت سر گذاشتن آمریکا، به بزرگ‌ترین تولیدکننده ذرت در جهان تبدیل شود.
 
حذف ارز ترجیحی اقلام دامپزشکی تاثیری بر قیمت مرغ ندارد
دبیر انجمن واردکنندگان دارو، افزودنی و مواد بیولوژیک دام گفت: با حذف ارز ترجیحی اقلام دامپزشکی قیمت مرغ افزایش چندانی نخواهد داشت.
 
آخرین وضعیت بازار گوشت
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با اشاره به اینکه نوسان چندانی در قیمت گوشت قرمز طی هفته‌های اخیر نداشتیم، درباره واردات توضیح داد: با تداوم واردات بازار داخل تنظیم خواهد شد.
 
دستور اژه‌ای به رییس‌کل دادگستری همدان‌ درباره نهاده‌های دامی
رییس قوه قضاییه طی تماس تلفنی با رییس دادگستری استان همدان دستور بررسی فوری وضعیت سیلوی پشتیبانی امور دام شهرستان اسدآباد که نهاده‌های دامی استراتژیک در انجا دپو شده است را صادر کرد که به دنبال این دستور رییس کل دادگستری همدان به همراه گروه کارشناسان و مسئولان برای بررسی موضوع از این سیلو بازدید به عمل آورد.
 
برنامه دولت برای خرید مرغ مازاد چیست
در شرایطی که بازار مرغ با التهاب‌ها و نوسانات قیمتی طی ماه‌های اخیر مواجه بوده است، از سوی کارشناسان دلایل مختلفی برای نابسامانی بازار این محصول عنوان شده که عمده‌ترین دلایل آن کمبود و گرانی نهاده‌های تولید و به تبع آن کاهش جوجه‌ریزی‌ها بر می‌گردد.
 
فروش تخم مرغ کمتر از نرخ مصوب در حال انجام است
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: قیمت کنونی هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری کماکان ۲ هزار تومان کمتر از نرخ مصوب است.
 
خودکفایی ۱۰۰ درصدی گوشت قرمز شدنی است
رئیس انجمن صنفی گاوداران گفت: با تامین به موقع و مناسب نهاده های دامی با نرخ مصوب، پتانسیل تولید و خودکفایی ۱۰۰ درصدی گوشت در داخل وجود دارد.
 
غرب مازندران به کشتارگاه مدرن و مکانیزه مجهز شده است
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: غرب استان تاکنون از داشتن کشتارگاه مدرن و مکانیزه محروم بود و در هفته دولت به آن مجهز شد.
 
عرضه دام زنده کم شد
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: در زمان حاضر نرخ دام زنده در حدود هر کیلوگرم ۲۰۰هزار تومان است و در نتیجه قیمت هر کیلوگرم گوشت شقه بره نر ایرانی ۴۳۰هزار تومان، بره ماده ۴۱۵هزار تومان و میش ۳۵۰هزار تومان است.
 
تولید تخم مرغ به یک میلیون و ۲۰۰ هزارتن می‌رسد
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: برآوردها حاکی از آن است که تولید تخم مرغ تا پایان سال با تامین به موقع کنجاله سویا به یک میلیون و ۲۰۰ هزارتن برسد.
 
نیازی به واردات مرغ نداریم
دبیرکانون پرورش دهندگان مرغ گوشتی گفت: با توجه به پتانسیل صنعت مرغداری نه تنها نیازی به واردات مرغ نداریم، بلکه امکان صادرات هم وجود دارد.
 
تولید روزانه تخم مرغ به ۳ هزار و ۵۰۰ تن رسید
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار تهران آمار تولید روزانه تخم مرغ را ۳ هزار و ۵۰۰ تن اعلام کرد که ۲۰۰ تا ۳۰۰ تن مازاد بر نیاز کشور است.
 
تخصیص ارز کالاهای اساسی به چه محصولاتی می رسد؟
هفتمین مرحله نظر دستگاه ارسالی وزارت جهاد کشاورزی به بانک مرکزی برای تخصیص ارز به برخی کالاهای اساسی و نهاده‌های کشاورزی منتشر شد.
 
قیمت جدید دام زنده اعلام شد
‌ مدیرعامل اتحادیه سراسری تولیدکنندگان دام سبک در توضیح مشکلات رخ داده در صنعت دامپروری گفت: در اثر تصمیماتی که گرفته شد دامدار سبک مجبور شد نهاده را با قیمت بالاتر از بازار آزاد تهیه کند و در نتیجه هزینه‌ی تولید افزایش یافت.
 
مشکلی در تامین نهاده‌ها وجود ندارد
مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی ضمن اشاره به اینکه مشکلی در تامین نهاده‌ها به جز سویا وجود ندارد، از بهتر شدن وضعیت عرضه مرغ در ماه‌های پیش رو خبر داد.
 
میزان تولید مرغ ۱۰ درصد بیش از نیاز کشور است
محمد جعفری معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی در خصوص افزایش تولید و ثبات تقاضا در بازار مرغ اظهار کرد: به طور میانگین در تیرماه اخیر آمار جوجه ریزی حدودا ۱۰ میلیون و نیم و درمرداد ماه نیز ۸ میلیون و نیم قطعه جوجه ریزی صورت گرفته که به دنبال آن، ثبات قیمت در بازار حاکم است.
 
کشتار بیش از ۵ میلیون قطعه مرغ زنده در بوشهر با نظارت دامپزشکی
مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر گفت: در پنج ماه اخیر نظارت بهداشتی - قرنطینه‌ای بر کشتار بیش از پنج میلیون قطعه مرغ زنده در استان بوشهر انجام شد.
 
هرکیلو تخم مرغ کماکان ۱۵ درصد کمتر از نرخ مصوب عرضه می شود
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: قیمت کنونی هرکیلو تخم مرغ درب مرغداری کماکان ۱۰ تا ۱۵ درصد کمتر از نرخ مصوب عرضه می شود.
 
افزایش عرضه گوشت بازار را به تعادل می رساند
بسیاری از فعالان صنعت گوشت براین باورند که با افزایش عرضه گوشت گرم وارداتی و استمرار روند کاهشی قیمت، بازار به تعادل می رسد که امیدواریم در کنار سیاست های واردات حمایت از دامدار هم در راستای پایداری تولید صورت گیرد.
 
۳ هزار تن ذرت فاسد به روسیه عودت داده شد
مدیرکل دامپزشکی مازندران در خصوص عودت دادن ۳ هزار تن ذرت وارداتی در بندر امیرآباد، توضیح داد، این محموله از مبدا دچار سوختگی، کپک زده و بوی نامساعد بود که کارشناسان دامپزشکی در بررسی ها آن را فاقد مقررات تخلیه و ترخیص تشخیص دادند.
 

بیشتر

Copyright © 2006 - 2023 ITPNews.com