کشتار دام ۴ درصد کاهش یافت
مدیرعامل اتحادیه دام سبک گفت: بنابر اعلام مرکز آمار جمعیت دام دی ماه نسبت به آذر ۴ درصد کاهش یافته است.
 
خودکفایی ایران در تولید مرغ اجداد
رئیس سازمان اقتصادی کوثر خودکفایی در تولید مرغ اجداد را از دستاوردهای کشور در حوزه تولید مرغ اعلام کرد و گفت: الان همه لایه‌های تولید مرغ را در اختیار داریم و نیازی به واردات مرغ مادر و اجداد نداریم.
 
هشدار دامپزشکی خراسان رضوی به دامداران و مرغداران در پی کاهش دما
با توجه به کاهش دمای هوا و احتمال بروز نوسانات حرارتی در نواحی مختلف خراسان رضوی، اداره کل دامپزشکی استان از کلیه دامدارن و پرورش‌دهندگان طیور خواست نسبت به رعایت توصیه‌های دامپزشکی اقدام کنند تا از بروز بیماری در گله‌های پرورشی جلوگیری شود.
 
افزایش ضریب نفوذ دانش در دامپروری‌ها با انجام فعالیت‌های ترویجی
رییس موسسه تحقیقات علوم دامی بر لزوم افزایش ضریب نفوذ دانش تولید شده در موسسه‌های تحقیقاتی با هدف افزایش بهره‌وری تولیدات دامی تاکید کرد.
 
رشد ادامه‌دار جوجه‌ریزی در همدان
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان همدان گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۳۱ میلیون و ۸۳۵ هزار قطعه جوجه‌ریزی در استان انجام شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال پیش ۳۰ درصد رشد داشته است.
 
جوجه‌ریزی ۱۵۰ میلیون قطعه برای اسفندماه
مدیرکل دفتر نظارت و بازرسی کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی از تامین مرغ، گوشت، میوه و خرما برای شب عید و ماه رمضان خبر داد، گفت: تامین این اقلام به اندازه کافی است و هیچ کمبودی وجود ندارد.
 
ایران جزء ۱۰ کشور اول تولیدکننده تخم مرغ در دنیا
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: با توجه به صنعت پیشرفته مرغ تخم‌گذار، ایران رتبه ۸ تولید تخم مرغ در دنیا را داراست.
 
جوجه‌ریزی در اسفند ماه افزایش خواهد یافت
وزیر جهاد کشاورزی از راه اندازی ستاد نوروزی و ماه رمضان این وزارتخانه در مرکز و استان‌ها خبر داد.
 
۷ درصد جوجه یک روزه از محل واردات تامین می‌شود
صدیق‌پور گفت: بنابر آمار ۱۴۰ میلیون قطعه جوجه از محل تولید داخل و ۱۰ میلیون قطعه معادل ۶ تا ۷ درصد نیاز از محل واردات تامین می شود.
 
جوجه ریزی در واحدهای مرغداری سیستان و بلوچستان از مرز ۲۱ میلیون قطعه گذشت
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان گفت: به منظور ارتقای ضریب خوداتکایی استان به تولید گوشت مرغ، از ابتدای سال جاری تاکنون با همت پرورش دهندگان مرغ ۲۱ میلیون و۹۳ هزارو ۴۰۹ قطعه جوجه ریزی در واحدهای صنعتی پرورش مرغ گوشتی استان انجام شده و این یک رکورد بی سابقه در پرورش مرغ گوشتی در سیستان وبلوچستان محسوب می‌شود.
 
زمینه صادرات مرغ و تخم مرغ از خراسان جنوبی فراهم شد
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: با توجه به افزایش ۲ برابری تولید مرغ و تخم‌ مرغ در استان زمینه صادرات این محصولات به کشور افغانستان فراهم شده است.
 
آغاز عملیات اجرایی بزرگترین مجتمع دامپروری جنوب کشور
عملیات اجرایی مجتمع دام‌شهر زیارت شهرستان دشتستان به عنوان بزرگترین مجتمع دامپروری جنوب کشور آغاز شد.
 
رتبه نهم ایران در تولید تخم مرغ
رییس هیات‌ مدیره اتحادیه مرغ تخم‌ گذار تهران از رشد ۲ برابری صادرات تخم مرغ در سال جاری خبر داد و گفت: تخم مرغ مورد نیاز کشور برای شب عید، ایام نوروز و ایام ماه مبارک رمضان تامین است و کمبودی در این زمینه نداریم.
 
نهاده‌های دامی معطل تأمین ارز
وارد کنندگان نهاده‌های دامی از طولانی‌شدن روند تخصیص ارز برای واردات نهاده گلایه دارند، کارشناسان هم معتقدند مشکلات تامین و گرانی نهاده در بازار، عامل اصلی بروز نوسان در قیمت برخی محصولات پروتئینی است.
 
ثبات قیمت گوشت مرغ در بازار
استاندار تهران با بیان اینکه جوجه ریزی به حد تعادل و کافی انجام شده است، گفت: اکنون شاهد تثبیت و کاهش قیمت مرغ در بازار استان و پایتخت هستیم.
 
رکورد بی‌سابقه ۲۰ میلیون قطعه جوجه‌ریزی در واحدهای مرغداری سیستان و بلوچستان
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان از رکورد بی‌سابقه ۲۰ میلیون قطعه جوجه‌ریزی در واحدهای مرغداری استان از ابتدای سال تاکنون خبر داد.
 
توزیع روزانه مرغ تهران به ۱۵۰۰ تن رسید
رئیس اتحادیه پرنده و ماهی از توزیع روزانه ۱۵۰۰ تن مرغ گرم در تهران خبر داد.
 
مرثیه‌ای برای دامپروری سنتی رو به مرگ
امروز حال و روز صنعت دامپروری سنتی کشور ناخوش‌تر از هر زمانی است به‌ویژه اینکه با حذف ارز ترجیحی به نظر می‌رسد مرگ تدریجی این صنعت، سرعت بیشتری گرفته است.
 
دامداران گلستانی تسهیلات می خواهند
مدیرعامل اتحادیه دامداران گرگان با تاکید بر اینکه کمبود نقدینگی از چالش های اساسی صنعت دام است، گفت: دولت باید حمایتگر تولید کننده باشد و برای رفع مشکلات راهکارهای اساسی ارائه دهد.
 
اختصاص بیش از ۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات به دامداران همدانی
مدیر امور دام جهاد کشاورزی استان همدان گفت: میزان اعتبارات اختصاص یافته برای پرداخت تسهیلات بانکی به ۴۵ دامدار استان ۲ هزار و ۱۸۰ میلیارد ریال است.
 
صنعت طیور در انتظار تدبیر
دبیر انجمن کشتارگاه های استان گلستان گفت: بیشترین فشار ناشی از قیمت گذاری دستوری به کشتارگاه ها وارد و سبب متضرر شدن این حلقه از صنعت طیور شده است.
 
۲۷ درصد گوشت مرغ تولیدی در آذربایجان‌غربی مربوط به نژاد «آرین» است
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: امسال ۸۶ هزار تن گوشت مرغ در استان تولید شده که از این میزان، ۲۷ درصد مربوط به نژاد بومی «آرین» بوده و بقیه از سویه‌های وارداتی است.
 
مرغداری های ایلام در انتظار حمایت
استان ایلام هرچند روزانه شاهد توزیع ۴۰ تن مرغ است، اما ثبات در تولید و عرضه مرغ در بازار استان نیازمند حمایت از مرغداری ها است.
 
۲۴۰ هزارتن کنجاله سویا در صف تخلیه قرار دارند
قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی گفت: هم اکنون ۴ کشتی معادل ۲۴۰ هزارتن کنجاله سویا در صف تخلیه قرار دارند.
 
رکورد جوجه ریزی در سیستان وبلوچستان از مرز ۱۷ میلیون قطعه گذشت
رئیس‌ سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: میزان جوجه ریزی امسال واحدهای مرغداری این استان به بیش از ۱۷ میلیون و ۶۱۲ هزار قطعه رسیده است.
 
افزایش دام سنگین در دامداری های کشور
اصفهان - در آذر ماه ۱۴۰۲ تعداد دام سنگین در دامداری های کشور افزایش یافته است که با توجه به وجود ۴۵۰ هزار رأس گاو و گوساله در استان اصفهان، تقریبا ۱۰ درصد دام سنگین کشور در این استان است.
 
همدان با چهار میلیون و ۴۸ هزار قطعه جوجه‌ریزی رکورد زد
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: جوجه‌ریزی بی سابقه استان در دی ماه با چهار میلیون و ۴۸ هزار قطعه انجام شد که نسبت به سال های گذشته رکورد زد.
 
رئیس جهاد کشاورزی یزد: جوجه ریزی در استان ۲۸ میلیونی شد
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد از ۲۸ میلیون قطعه جوجه ریزی در واحد های پرورش مرغ گوشتی تا پایان دی ماه سال جاری خبر داد.
 

بیشتر

Copyright © 2006 - 2024 ITPNews.com