رعایت تمهیدات لازم در واحدهای مرغداری در زمان بارندگی‌های شدید و سیل

 رعایت تمهیدات لازم در واحدهای مرغداری در زمان بارندگی‌های شدید و سیل
با توجه به بارش‌های شدید اخیر و احتمال بروز سیلاب‌ها در مناطق مختلف، اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی به مرغداران هشدار داد تا نسبت به رعایت تمهیدات لازم در واحدهای مرغداری اقدام کنند.

اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی ضمن اطلاعیه‌ای اعلام کرد: مرغداران، آمادگی لازم برای اتخاذ اقدامات پیشگیرانه خسارات ناشی از بارش‌های شدید و سیل را مدنظر قرار دهند. ضمنا با رعایت الزامات بهداشتی - قرنطینه‌ای و همچنین فراهم کردن تمهیدات لازم در زمان وقوع سیل آمادگی لازم را برای پیشگیری و کاهش خسارات و آسیب‌های احتمالی ناشی از آن داشته باشند.

ضروری است ذخیره دان و نهاده‌های خوراکی به میزان کافی در مرغداری وجود داشته باشند.

مرغداران محترم، از قرار دادن دان و خوراک طیور در قسمت‌هایی از مرغداری که احتمال نفوذ آب وجود دارد پرهیز و از پالت در انبارهای نگهداری خوراک استفاده کنند. تنظیم دما و بهبود شرایط تهویه در واحدهای مرغداری در زمان بارندگی و سرما و تغییرات دمایی توصیه می‌شود. اعزام طیور واجد سن کشتار (۴۲ روزه در واحدهای گوشتی و ۹۰ هفته در واحدهای تخمگذار) موجود در واحدهای فعال در نواحی پرخطر و در معرض سیل به کشتارگاه از مهمترین اقدامات است.

ایجاد «سیل بند» در اطراف مرغداری، به منظور جلوگیری از ورود آب به واحد پرورش، اطلاع‌رسانی سریع به اکیپ‌های دامپزشکی از میزان دقیق تلفات احتمالی و کمک و همکاری جدی در دفن بهداشتی تلفات و خودداری از رهاسازی تلفات طیور در محیط را از دیگر اقدامات مهم برای کاستن از مخاطرات سیل است که باید جدی گرفته شود.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2024 ITPNews.com