۹۵ درصد واکسن های دامی در داخل کشور تولید می شود

۹۵ درصد واکسن های دامی در داخل کشور تولید می شود
به گزارش خبر گزاری تسنیم:

مشاور رئیس سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه ۹۵ درصد واکسن های دامی در داخل کشور تولید می شود، گفت: دو نوع واکسن آنفلوانزای فوق حاد پرندگان برای اولین بار در کشور تولید شده است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم امین اسدی مشاور رئیس سازمان دامپزشکی کشور  اعلام کرد:  در کشور 7 کارخانه یا شرکت واکسن سازی وجود دارد که دو واحد از آنها  دولتی  و پنج شرکت هم متعلق به بخش خصوصی است.

وی افزود: در سال های اخیر علی رغم تحریم‌های ظالمانه موفقیت های زیادی در حوزه واکسن سازی به وقوع پیوسته به طوری که در حال حاضر کل واکسن هایی که در حوزه دام ( شامل گاو و گوسفند و بز ) ، طیور و آبزیان در کشور مصرف می‌شود 87نوع واکسن است که 42 آنها تولید داخلی و 45 نوع وارداتی است.

مشاور رئیس سازمان دامپزشکی کشور تصریح کرد: در حال حاضر 95 درصد نیاز کشور در حوزه واکسن های دامی و 80% نیاز کشور در حوزه واکسن های آبزیان و حدود 35 درصد نیاز کشور در حوزه واکسن های طیور در داخل کشور تولید می شود.

اسدی افزود: یکی از موفقیت‌های قابل توجه در سال جاری در حوزه واکسن سازی تولید دو نوع واکسن استراتژیک آنفلوانزای فوق حاد پرندگان یکی واکسن کشته و دیگری واکسن نوترکیب برای اولین بار توسط شرکت‌های واکسن ساز بخش خصوصی داخلی در کشور بوده که تا کنون حدود 30 میلیون دوز از این واکسن ها تولید و وارد چرخه مصرف شده است.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2023 ITPNews.com