تولید دارویی گیاهی برای درمان بیماری‌های دام و طیور

تولید دارویی گیاهی برای درمان بیماری‌های دام و طیور
به گزارش خبر گزاری فارس:
استفاده از داروی گیاهی برای درمان دام و طیور سبب می شود تا دام سالم در سبد غذایی جامعه قرار گیرد.

هاله فرسادپور مدیرعامل شرکت ماکیان دام پارس با بیان این که استفاده از داروی گیاهی برای حیوانات از اهمیت بالایی برخوردار است، ادامه داد: گیاهان معطر و دارویی، عصاره‌ها و اسانس‌‌های گیاهی نیز مانند داروهای شیمیایی می‌توانند اثر بالایی در بهبود بیماری‌های حیوانات خانگی داشته باشند.

محلول کاملا گیاهی

محلول خوراکی لاوارن یکی از همین داروهای ایران ساخت است که فناوران شرکت ماکیان دام پارس تولید کرده‌اند. لاوارن، از جمله محلول‌هایی است که برای دام و حیوانات خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

لاوارن ضمن آن‌که کاملا گیاهی و خوراکی است، به گونه‌ای فرموله شده که عناصر و ترکیبات مختلف آن اثرات درمانی یکدیگر را تشدید و تقویت می کنند. محلول لاوارن با افزایش حجم ادرار حیوان، از ایجاد رسوبات و سنگ کلیوی و مثانه پیشگیری کرده و به سهولت دفع آن ها کمک می کند.

گزنه، دارویی طبیعی برای رفع التهاب مجاری ادرار، درمان عفونت های ادراری و به عنوان ماده‌‌ای ادرارآور برای دفع سریع مواد سمی از بدن کارآمدی خود را به اثبات رسانده است. ترکیبات خاص موجود در عصاره‌ گزنه، به درمان انواع بیماری تنفسی همچون تب یونجه، آسم و انواع حساسیت‌ های فصلی حیوان کمک می کند.

این گیاه دارویی، منبعی غنی از ویتامین‌ها، بتاکاروتن و سایر کاروتنوئیدهاست و می تواند به عنوان یک آنتی اکسیدان و ضد استرس عمل کند و کارآمدی سیستم ایمنی بدن را افزایش دهد. همچنین در درمان ناراحتی‌ های پوستی موثر بوده و از عفونت باکتریایی جلوگیری کند.

کاهش التهاب‌ها و عفونت‌ها

یکی از مهم ترین کارکردهای محلول لاوارن با بهره گیری از خواص دارویی این گیاه، در کاهش التهابات و عفونت های مجاری ادراری حیوانات خانگی است. استفاده از این دارو در رفع عارضه‌های التهابی، موثر خواهد بود و سبب بهبود عملکرد کلیوی حیوان می شود.

این مدیر حوزه دانش بنیان با اشاره به این که استفاده از داروهای گیاهی برای دام صرفه اقتصادی دارد، گفت: 13 فرصت شغلی به صورت مستقیم و ده ها فرصت شغلی نیز به صورت غیرمستقیم ایجاد شده و کشورهای اروپایی آسیای میانه نیز مشتری داروی دام هستند.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2023 ITPNews.com