کشتار دام در کشتارگاه‌های کاشان رایگان انجام می‌شود

کشتار دام در کشتارگاه‌های کاشان رایگان انجام می‌شود
رئیس مرکز مدیریت بحران کاشان ضمن اشاره به ممنوعیت کشتار دام خارج از کشتارگاه‌های مجاز، گفت: کشتار در کشتارگاه‌ها و قربانگاه‌های کاشان رایگان انجام می‌شود.
هادی کاشانی‌نژاد ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت بیماری‌های مشترک بین انسان و دام، اظهار داشت: وفق ماده 688 قانون مجازات اسلامی هرگونه کشتار غیرمجاز دام یا همان خارج از کشتارگاه تهدید علیه بهداشت عمومی بوده و ممنوع است که در صورت ارتکاب جرم، متخلفین به مجازات حبس محکوم می‌شوند.

وی با اشاره به شروع فصل گرما و احتمال افزایش شیوع بیماری‌های مشترک بین انسان و دام و لزوم پیشگیری از شیوع بیماری‌ها تاکید کرد: کشتار غیرمجاز دام و مصرف گوشت این نوع کشتار می‌تواند سلامت مردم را به خطر بیندازد.

کاشانی‌نژاد با اشاره به مخاطراتی که در پروسه تهیه، انتقال، کشتار، توزیع و مصرف دام غیرمجاز وجود دارد، افزود: ممکن است در مراکز کشتار غیرمجاز دام بیمار، دام تب‌دار، دام با تغذیه نامناسب، دام مسن یا ماده و غیره توزیع شود و یا در توزیع و قیمت تخلف صورت گیرد.

وی با بیان اینکه برای دام‌های بیمار یا ناسالم در کشتارگاه اجازه کشتار صادر نمی‌شود، تصریح کرد: در کشتارهای غیرمجاز هیچ ممانعتی برای کشتار چنین دام‌هایی رعایت نشده و حتی ورود افراد به مراکز عرضه کشتار غیرمجاز دام می‌تواند باعث آلوگی افراد شود.

مدیر مرکز مدیریت بحران و کنترل حوادث شهرستان کاشان، تصریح‌ کرد: به منظور رعایت اصول بهداشتی در روز عید سعید قربان، شهروندان می‌توانند کشتار دام خود را به صورت بهداشتی و رایگان در محل کشتارگاه کاشان و مراکز اعلام شده تحت عنوان قربانگاه با نظارت اکیپ بهداشتی و دامپزشکی انجام دهند.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2024 ITPNews.com