رکورد بی‌سابقه ۲۰ میلیون قطعه جوجه‌ریزی در واحدهای مرغداری سیستان و بلوچستان

رکورد بی‌سابقه ۲۰ میلیون قطعه جوجه‌ریزی در واحدهای مرغداری سیستان و بلوچستان
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان از رکورد بی‌سابقه ۲۰ میلیون قطعه جوجه‌ریزی در واحدهای مرغداری استان از ابتدای سال تاکنون خبر داد.
سیدمحمدرضا سیدحسینی در زاهدان اظهار داشت: به منظور تأمین گوشت مرغ  مورد نیاز بازار با همت پرورش دهندگان مرغ ،از ابتدای سال تاکنون  19 میلیون و 891 هزار و 459 قطعه جوجه‌ریزی در واحدهای صنعتی پرورش مرغ گوشتی سیستان و بلوچستان انجام شده و این یک رکورد بی‌سابقه در پرورش مرغ گوشتی در استان محسوب می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان افزود: با این میزان جوجه‌ریزی افزون بر 33 هزار و 815 تن گوشت مرغ در استان سیستان و بلوچستان تولید و به بازار مصرف عرضه شده است.

وی با اشاره به استمرار جوجه‌ریزی در واحدهای مرغداری استان، میزان جوجه‌ریزی دی‌ماه سال جاری را 2 میلیون و 607 هزار و 335 قطعه اعلام و تصریح کرد: این میزان جوجه ریزی ماهیانه نیز یک رکورد تاریخی برای مرغداری‌های سیستان وبلوچستان به شمار می‌رود.

سیدحسینی بیان کرد: به منظور افزایش ضریب خوداتکایی استان به گوشت مرغ و تخم مرغ در حال حاضر  327 واحد 20 هزار قطعه‌ای مرغ گوشتی و 15 واحد مرغ تخم‌گذار 20 هزار قطعه‌ای با سرمایه‌گذاری بیش از 2600 میلیارد تومان توسط بخش خصوصی در حال ساخت است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: اکنون 400 واحد مرغداری 20 هزار قطعه‌ای با ظرفیت جوجه‌ریزی 8 میلیون قطعه در هر دوره در استان سیستان و بلوچستان مشغول تولید هستند.

 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2024 ITPNews.com