رشد ۵۸ درصدی جوجه‌ریزی در مرغداری‌های بوشهر

رشد ۵۸ درصدی جوجه‌ریزی در مرغداری‌های بوشهر
سرپرست معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از رشد افزون بر ۵۸ درصدی جوجه‌ریزی در واحدهای پرورش مرغ استان خبر داد و گفت: در ماه قبل ۲.۱ میلیون قطعه جوجه‌ریزی در واحدهای مرغداری استان بوشهر انجام شده است.

ابوتراب نکیسا در بوشهر تعداد واحدهای مرغداری استان بوشهر را 218 واحد اعلام کرد و اظهار داشت: در فروردین ماه امسال عملیات جوجه‌ریزی در مرغداری‌های استان به میزان یک‌میلیون و 740 هزار قطعه جوجه انجام شد و محصولات آنها وارد بازار شده است.

وی از رشد افزون بر 58 درصدی جوجه‌ریزی در واحدهای پرورش مرغ استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: واحدهای پرورش مرغ استان بوشهر در اردیبهشت ماه سال جاری 2.1 میلیون قطعه جوجه‌ریزی داشته‌اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 47 درصد افزایش یافته است.

سرپرست معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر میزان جوجه‌ریزی در اردیبهشت ماه سال گذشته را یک‌میلیون و 450 هزار قطعه اعلام و خاطرنشان کرد: ظرفیت واحدهای فعال مرغداری استان 6 میلیون و 141 هزار قطعه است.

نکیسا از تولید افزون بر 39 هزار تن گوشت مرغ تا پایان امسال از طریق واحدهای مرغداری این استان خبر داد و گفت: با افزایش تولید گوشت مرغ قیمت این محصول در استان بوشهر کاهشی شده است.

وی اضافه کرد: جوجه‌ریزی در واحدهای مرغداری و تولید گوشت مرغ در استان رو به افزایش است و هیچ نگرانی در تولید این محصول در استان وجود ندارد.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2024 ITPNews.com