رتبه سوم کشوری آذربایجان غربی در تولید جوجه یک روزه

رتبه سوم کشوری آذربایجان غربی در تولید جوجه یک روزه
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌ غربی گفت: تولید گوشت روزانه استان بیش از۳۰۰ تن بوده که حداکثر نیاز استان ما بین ۲۶۰ تا ۲۷۰ تن متغییر بوده و مازاد گوشت تولیدی به استان‌های دیگر و کشور عراق صادر می‌شود.

خسرو شهبازی، با بیان اینکه در تامین گوشت مرغ مصرفی مردم هیچ گونه مشکل یا کمبودی در سطح بازار استان وجود ندارد،افزود: این استان رتبه سوم کشوری در تولید جوجه یک روزه گوشتی را دارد و در سال گذشته بیش از ۱۱۳ میلیون قطعه جوجه یک روزه در واحدهای مادری استان تولید شد.

وی با بیان اینکه در سال گذشته استان با تولید ۱۰۸ هزار تن گوشت مرغ به رتبه ۷ کشوری ارتقا پیدا کرد، ادامه داد: در سال ۱۴۰۱ جوجه ریزی در واحدهای مادری استان به تعداد ۴۷ میلیون و ۷۰۰ هزار قطعه بود که در سال گذشته این میزان جوجه ریزی به ۵۸ میلیون و ۴۰۰ هزار قطعه معادل ۲۲ درصد افزایش یافت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی تاکید کرد: در فروردین سال جاری ۴ میلیون و ۹۱۲ هزار قطعه جوجه ریزی در واحدهای تولیدی انجام شد که نسبت به مدت زمان مشابه در سال ۱۴۰۲ حدود ۱۱ درصد افزایش تولید داشتیم.

شهبازی ادامه داد: در اردیبهشت سال جاری نیز به میزان ۵ میلیون و ۶۶۵ هزار قطعه در واحد مرغ گوشتی استان جوجه ریزی انجام شد که نسبت به زمان مشابه در سال گذشته از رشد ۴۱ درصدی  برخوردار است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یادآور شد: تعداد ۶۷ واحد مرغ مادر گوشتی در آذربایجان غربی وجود دارد که در حال حاضر ۵۶ واحد فعال است و بقیه واحدها در حال بازسازی و آماده سازی برای جوجه ریزی هستند و ۴ واحد به دلیل مشکلات نقدینگی غیرفعال و راکد است.

وی ابراز امیدواری کرد با توجه به تولید بیش از نیاز استان و پیگیری های انجام شده در راستای افزایش ارزش افزوده واحدهای مرغداری و حمایت از این واحدها  در جهت تحقق تحقق شعار سال، روند صادرات مازاد تولید واحدهای مرغداری استان نیز بیش از پیش تسریع و موانع صادراتی نیز برطرف شود.
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2024 ITPNews.com