تهدید مرغ‌های اوکراینی برای مرغداران اروپایی

تهدید مرغ‌های اوکراینی برای مرغداران اروپایی
نماینده مرغداران فرانسوی می‌گوید صنعت مرغداری این کشور نمی‌تواند با ورود مرغ ارزان‌قیمت اوکراین رقابت کند.

ژان میشل شافر، دبیر انجمن تولیدکنندگان گوشت مرغ فرانسه موسوم به آنول، گفت که مرغداران فرانسوی به خاطر رقابت غیرعادلانه با تولیدکنندگان اوکراینی، در حال ضرر کردن هستند.

وی تأکید کرد که تبعات هجوم مرغ ارزان‌قیمت از اوکراین به بازار فرانسه، در حال آسیب زدن به مرغداران فرانسوی است.

شافر افزود: در فرانسه و بسیاری از کشورهای اروپایی مرغداری یک فعالیت اقتصادی خانوادگی است، اما در اوکراین اوضاع فرق می‌کند و پول صادرات مرغ به جیب مردم اوکراین نمی‌رود، بلکه به نفع شرکت MHB، بزرگ‌‌ترین تولیدکننده مرغ در اوکراین، است.

وی از کمیسیون اروپایی خواست تا از مرغداران داخلی در کشورهای اروپایی حمایت کند.

این مقام فرانسوی افزود: پیش از درگیری نظامی در اوکراین، ما ماهانه 10 هزار تن از این کشور گوشت مرغ وارد می‌کردیم، اما حالا این رقم به بیش از 20 هزار تن رسیده و یک واقعیت شوک‌آور است.

شافر ادامه داد: ورود تولیدکنندگان اوکراینی به بازار اتحادیه اروپا، به سرعت بازار واحد این اتحادیه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بی‌ثبات کرد. تولیدکنندگان در اوکراین به خاطر نبود استانداردهای تولید اتحادیه اروپا در این کشور از یک سو و نداشتن موانع تجاری از مزیت هزینه‌های پایین در تولید برخوردار هستند. به عنوان مثال؛ تولید هر کیلو گوشت مرغ در فرانسه حدود 5 دلار هزینه دارد اما در اوکراین این رقم نصف است و باعث ایجاد یک رقابت ناعادلانه شده است.

وی افزود: مرغداران در سراسر اروپا از آلمان و هلند گرفته تا لهستان و فرانسه به شدت از موضوع افزایش بی‌‌سابقه تولید مرغ در اوکراین متضرر شده‌اند. 
 
 
نظر خود را ثبت نمایید
  • موارد زیر جهت نمایش تایید نخواهد شد:
  • ۱- در متن شماره همراه و آدرس الکترونیکی درج شود
  • ۲ - در متن از جملات و الفاظ غیر عرف استفاده شود
  • ۳ - متن انگلیسی یا پینگلیش تایپ شود
Copyright © 2006 - 2024 ITPNews.com