جوجه‌ریزی 876 هزار قطعه‌ای در مرغداری‌های سیستان و بلوچستان
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای آذرماه طی ۱۵ روز بیش از ۸۷۶ هزارو ۱۸۱ قطعه جوجه‌ریزی در واحدهای صنعتی پرورش مرغ گوشتی استان انجام شده است.
 
رشد ۴۵ درصدی جوجه ریزی در واحدهای مرغ گوشتی استان قزوین
مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: واحدهای مرغداری این استان طی آبان ماه سال جاری، ۴ میلیون و ۱۲۶ هزار قطعه جوجه ریزی داشته‌ اند که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته، با رشد ۴۵ درصدی همراه بوده است.
 
وزیر جهاد کشاورزی طرح توسعه دامداری ۱۱ هزار راسی نظرآباد را افتتاح کرد
طرح توسعه دامداری شیری- گوشتی شهرستان نظرآباد استان البرز با رسیدن به ظرفیت ۱۱ هزار راس با حضور وزیر جهاد کشاورزی در روستای «گازرسنگ » به بهره برداری رسید.
 
بیش از یک میلیون جوجه‌ریزی در نیمه آذر
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با اشاره به تحقق تعهد جوجه‌ریزی در نیمه اول آذر ماه گفت: طی این بازه زمانی بیش از یک میلیون و ۴۹۹ هزار قطعه جوجه‌ریزی در استان انجام شده است.
 
افزایش 40 درصدی جوجه ریزی در یزد
رییس سازمان جهادکشاورزی استان یزد گفت: جوجه ریزی در استان یزد نسبت به سال گذشته رشد ۴۰ درصدی را داشته است.
 
معاون استاندار ایلام: مرغداری‌ها ۵۰ درصد تولید خود را تحویل کشتارگاه دهند
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام با بیان اینکه به واحدهای تولید مرغ استان مجوز داده شد که ۵۰ درصد مرغ تولیدی خود را به خارج از استان صادر کنند، گفت: مرغداران باید مابقی تولید خود را تحویل کشتارگاه های استان دهند.
 
جوجه ریزی آذر به ۱۳۰ میلیون قطعه می‌رسد
مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: برآورد‌ها حاکی از آن است که جوجه ریزی آذرماه با تامین به موقع نهاده‌های دامی به ۱۳۰ میلیون قطعه برسد.
 
کرمانشاه می‌تواند بازار مرغ اقلیم کردستان عراق را در دست بگیرد
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی استان کرمانشاه گفت: به آسانی می‌توانیم بازار مرغ اقلیم کردستان عراق را در دست بگیریم.
 
صادرات تخم‌مرغ به ۱۱۰ هزار تن رسید
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: بنابر آمار از ابتدای سال تاکنون ۱۱۰ هزار تن تخم مرغ به بازارهای هدف صادر شده است.
 
هیچ کمبودی در کنجاله سویا نداریم
قائم مقام تجارت و تنظیم بازار وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: در یک ماه اخیر، بیش از ۴۰۰ هزار تن کنجاله در کشور توزیع شده و تا پایان دی ماه بیش از یک میلیون تن دیگر تامین می‌شود.
 
رشد ۱۷ درصدی جوجه‌ریزی در واحدهای مرغداری خراسان شمالی
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی از رشد ۱۷ درصدی جوجه‌ریزی در واحدهای مرغداری استان در هشت ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.
 
سرمایه‌گذاران حمایت می‌شوند
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه تولید تخم‌مرغ در استان کمتر از نصف نیاز بازار استان است، از حمایت از متقاضیان سرمایه گذاری در زمینه راه اندازی واحدهای مرغ تخم گذار خبر داد.
 
وجود کشتارگاه طیور از نیازهای ضروری اردستان است
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اردستان احداث کشتارگاه صنعتی مرغ در شهرستان اردستان را یکی از نیازهای ضروری این شهرستان عنوان کرد و گفت: مشکل تأمین آب باعث شده احداث کشتارگاه هنوز به نتیجه نهایی نرسد.
 
تاثیر کاهش 25 دلاری نرخ جهانی نهاده دامی بر قیمت محصولات پروتئینی
امروز «کاهش تا 25 دلار قیمت جهانی نهاده دامی» خبری خوشی برای وارد کنندگان و «1.5 میلیون دامدار ایرانی» است کارشناسان می‌گویند در صورت تداوم «قیمت محصولات پروتئینی کاهش می‌یابد».
 
افزایش حدود ۳۰ درصدی جمعیت دام سبک با زایش‌های پاییز
رئیس شورای تامین‌کنندگان دام گفت: جمعیت کنونی دام سبک کشور ۴.۵ میلیون راس است و با توجه به زایش‌های مناسب پاییز، حدود ۳۰ درصد به این‌جمعیت افزوده می‌شود.
 
تولید بیش از ۲ میلیون قطعه جوجه یک روزه بوقلمون گوشتی در گیلان
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از تولید دو میلیون و ۵۷ هزار و ۲۱۲ قطعه جوجه یک روزه بوقلمون گوشتی از واحدهای بوقلمون مادرِ استان گیلان از ابتدای سال تاکنون خبر داد و گفت: جوجه‌ریزی ۸۸ هزار و ۶۹۲ قطعه بوقلمون گوشتی نیز طی این مدت در واحدهای پرورش بوقلمون استان گیلان انجام شده است.
 
کنجاله سویای دامداران تامین نمی‌شود
رئیس هیات مدیره گاوداران ایران با بیان اینکه دامداران برای تامین کنجاله سویا دارای مشکلات زیادی هستند، گفت: ابتدای سال دولت متعهد شده بود که قیمت نهاده‌ها را افزایش ندهد و در عوض قیمت مصوب شیر و گوشت نیز تغییر نکند اما دولت به تعهد خود عمل نکرد.
 
تولید 22 هزار تن گوشت مرغ در استان بوشهر
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از تولید ۲۲ هزار تن گوشت مرغ در استان خبر داد.
 
جوجه ریزی در واحدهای مرغداری سیستان و بلوچستان ۱۵ درصد افزایش یافت
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: امسال ۱۴ میلیون و ۷۳ هزار قطعه جوجه ریزی در واحدهای صنعتی پرورش مرغ گوشتی استان انجام شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵ درصد رشد داشته است.
 
روزانه بیش از ۱۵ هزارتن کنجاله سویا حمل می‌شود
قائم مقام وزیر جهاد از حمل روزانه بیش از ۱۵ هزارتن کنجاله سویا طی روزهای اخیر در کشور خبر داد.
 
نیاز به واردات مرغ سال آینده کم می‌شود
وزیر جهاد کشاورزی گفت: در صنعت طیور و صنعت دام به ‌دنبال این هستیم که با تکیه بر تولید داخل نیاز کشور را تامین کنیم.
 
تامین نیاز بازار با جوجه ریزی ماهانه 130 میلیون قطعه
مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی کشور گفت: در زمان حاضر به‌طور میانگین ماهانه ۱۳۰میلیون قطعه جوجه‌ریزی در مرغداری‌های گوشتی در کشور انجام می‌شود و با این مقدار جوجه‌ریزی نیاز بازار به‌طور کامل تأمین می‌شود.
 
جایگزینی استفاده از گیاهان کم آب به عنوان نهاده دامی در بخش دامپروری
مدیرعامل اتحادیه دام سبک گفت: با جایگزینی گیاهان کم آب با کنجاله سویا و دیگر نهاده‌ها، دغدغه تامین و واردات در بخش دامپروری کاهش می‌یابد.
 
عرضه تخم مرغ ۲۰ درصد کمتر از نرخ منطقی
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: علی رغم افزایش هزینه‌های تولید، هر کیلو تخم مرغ ۲۰ درصد کمتر از نرخ منطقی عرضه می‌شود‌.
 
واکاوی مشکلات دامداران کردستانی
میزگرد بررسی مشکلات عشایر کردستان در حالی برگزار شد که به دلیل بی‌توجهی به تولیدات در روستاها، ۴۰۰ هزار رأس از جمعیت دامی کردستان کاهش یافته است.
 
تغذیه در واحدهای مرغداری با هدررفت همراه است
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: تغذیه در واحدهای مرغداری با هدررفت زیادی همراه است و از کنجاله سویای گران قیمت استفاده می‌شود.
 
معطلی ۳ ماهه تولیدکنندگان مرغ برای دریافت سویا
عضو هیات مدیره مرغداران گوشتی کشور گفت: این روزها بحث نهاده‌ها مشکل اصلی تولیدکنندگان است؛ به‌طوری‌که تولیدکنندگانی که در مرداد و شهریور ماه امسال نسبت به خرید سویا اقدام کردند هنوز سویا به دست‌شان نرسیده است.
 
میزان جوجه‌ریزی در مرغداری‌ها به ۱۳۰میلیون قطعه رسید
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با بیان "در ماه‌های گذشته به‌طور میانگین تا ۱۳۰میلیون قطعه جوجه‌ریزی در مرغداری‌های گوشتی کشور انجام شده است"، گفت: پیامکهایی که به نمایندگان مجلس درباره کاهش جوجه‌ریزی و کمبود مرغ ارسال شده است، درست نیست.
 

بیشتر

Copyright © 2006 - 2023 ITPNews.com